top of page

Ustalık Telafi Programı

     

   Ustalık Telafi Programı, işçinin işyerinde çalışırken mesleki tecrübesini arttırmasını ve program sonucunda ustalık belgesini almasını sağlayan süreli bir programdır.

Ustalık Telafi Programı, 21.04.2022 tarihi itibariyle uygulanmaya başlamıştır. Ustalık telafi programı ile birlikte hem işyerinde çalışan personelleriniz program sonunda ustalık belgesine sahip olurken hem de bu personelleriniz için devlet tarafında 4.253 TL’lik hibe ödemesi alabilirsiniz.

Programa katılacak olan personellerin en az lise mezunu olması gerekmektedir.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın Ekim/2021 ayında 33 alan ve 183 dalda uygulanmasına karar verdiği ustalık telafi programları süresi en fazla 27 haftadır. Bu süre  alan ve dal için belirlenen modülere değişkenlik göstermektedir. İşletme tarafından ödenecek ücretin ödeme belgeleri Mesleki Eğitim Merkezi’ne teslim edildiğinde İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanmak üzere destek verilecektir. Programa katılanlar için işverene, kişi başı, net asgari ücretin yarısı oranında 27 hafta boyunca ödeme yapılmaktadır.

BAŞVURULAR

True Target İnsan Kaynakları şirketlere hiçbir iş yükü oluşturmadan sürecin takibini yapmaktadırç. İşyeri ve Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM) arasında imzalanacak protokolden kursiyer ve MESEM arasında imzalanacak sözleşmelerin hazırlanmasına, öğrenci kayıtlarının tamamlanıp usta öğreticilerin belirlenmesinden eğitilmesine ve kursiyerlerin eğitim belgelerinin iletiminden aylık ödeneklerin işverene ödenmesi için MEB’e evrak iletimine kadar tüm süreçlerde proje yönetimi eksiksiz olarak gerçekleştirmektedir.

Detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

  • Siyah YouTube Simgesi
  • Instagram - Siyah Çember
  • LinkedIn - Siyah Çember
toppng.com-white-location-icon-png-locat

Merkez Ofis:

Merdivenköy, Nidakule Goztepe Merdivenköy Mah. Bora Sok.Nida Kule Göztepe sit. A Apt. No:1-3 / 22, Kadıköy/İstanbul, Türkiye

Şube:

Corner Plus İş Merkezi, Fethiye Mahallesi Sanayi Caddesi No:263 Kat 3, 16140 Bursa

 

0(216)468 89 37

0(539)790 57 36

info@truetarget-ik.com

 

bottom of page